LIKE ΣΤΟ FACEBOOK ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΊΣΕΤΕ!

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν 1-4

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, είχε δύο δοκάρια (Βάις και Φουστέρ), έπαιζε μονότερμα την Παρί Σεν Ζερμέν, δέχτηκε γκολ στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησαν οι Γάλλοι στο 45λεπτο από τον Καβάνι (19'), αλλά ισοφάρισε (1-1) με τον εκπληκτικό γκολ του Βάις (25') ύστερα από τρομερή ατομική προσπάθεια. Στο Β' μέρος, όμως, οι Πειραιώτες έδειξαν κουρασμένοι από την υπερπροσπάθεια του 'Α μέρους, δεν είχαν τις ίδιες δυνάμεις, έδωσαν χώρους στους φιλοξενούμενους, έχασαν μέρος της συγκέντρωσης τους, με τους Παριζιάνους να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη με σκορ 1-4, χάρη σε τρία πανομοιότυπα γκολ, με τους Μότα (εις διπλούν στο 68' και στο 73') και Μαρκίνιος (86') να βρίσκουν τα δίχτυα ύστερα από κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.